Oprocentowanie kredytu – znajdź najlepszą ofertę

Zastanawiasz się nad tym, jaki kredyt będzie skutecznym rozwiązaniem w Twojej sytuacji? Przede wszystkim musisz spojrzeć na to, jak przedstawiają się Twoje możliwości finansowe. Oferta musi być dopasowana do Twoich potrzeb. Zanim wybierzesz ofertę sprawdź oprocentowanie kredytu.

Oprocentowanie kredytu – co trzeba wiedzieć

Oferta produktów bankowych na rynku jest naprawdę spora. Ale można powiedzieć, że nie wszystko jest dla wszystkich. Przeglądając oferty kredytów, na pewno warto zwrócić szczególną uwagę na oprocentowanie kredytu. Mówiąc wprost — RRSO nie jest tym samym, co RSO. RRSO to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania natomiast RSO to Roczna Stopa Oprocentowania. W pierwszym przypadku uwzględnione są niemal wszystkie opłaty, natomiast w drugim chodzi o sumę marży (czyli wartość oprocentowania kredytu).

Jaka różnica może być między RRSO a RSO?

Pomylenie RRSO z RSO może być błędem, za który trzeba będzie sporo zapłacić. Różnica między RRSO a RSO może być naprawdę znacząca. Nie można wykluczyć sytuacji, w której różnica wyniesie dziesiątki tysięcy złotych (oczywiście kluczowe znaczenie ma kwota kredytu). Ktoś może zadać pytanie, co jeśli jakaś instytucja mówi o rocznej stopie oprocentowania równej 0%? Jest to sytuacja, która może zmylić wiele osób. Roczna Stopa Oprocentowania na poziomie 0% nie oznacza tego, że dana oferta nie będzie wiązać się z ogromnymi dodatkowymi kosztami kredytu.