Własne cztery kąty to marzenie każdego. Niestety większość osób nie może pozwolić sobie na zakup mieszkania czy domu za gotówkę. Nie dysponując nią, rozwiązaniem jest wystąpienie o kredyt hipoteczny. Ten produkt finansowy oferuje wiele banków. Udzielają ich na różnych zasadach. Jakie są najlepsze kredyty hipoteczne 2020? W których bankach ich szukać?
Kredyt hipoteczny w BNP Paribas
Dla osób posiadających minimum 20% wkładu własnego oraz chętnych do skorzystania z dodatkowych ofert banku atrakcyjnym kredytem będzie ten udzielany przez bank BNP Paribas. Jego największe zalety to:
- marża nawet w wysokości 1,30% (domyślnie 2,30%);
- możliwość łączenie celów kredytowych;
- prowizja 0% (lub 2% bez ubezpieczenia);
- wygodna procedura karencji w spłacie kredytu.
Dodatkowo Bank wysoko ocenia zdolność kredytową swoich klientów. Trzeba jednak pamiętać, że niższy poziom marży jest tylko dla nowych klientów, którzy jednocześnie zaciągając kredyt, zdecydowali się na skorzystanie z dodatkowych produktów banku. Korzystając z nich, trzeba się liczyć z tym, że zostaną doliczane inne, poza kredytowe koszty.
Zobacz, jak sprawdzić koszt kredytu hipotecznego.
Kredyt hipoteczny w Citi Handlowy
Dla klientów z 20% wkładem własnym ciekawą ofertę przygotował też bank Citi Handlowy. Kredyt dedykowany jest klientom premium o ponadprzeciętnych dochodach i widać to dobrze w szczegółach ofercie. Po spełnieniu odpowiednich warunków można liczyć na marżę od 1,49%, wysoką kwotę finansowania nieruchomości, atrakcyjną ocenę zdolności kredytowej. Kredytobiorcy mogą też liczyć na wiele produktów dodatkowych, z których będą mogli korzystać. Obostrzeniem jest jednak to, że z pozyskanych w ramach kredytu środków nie można sfinansować budowy domu, zakupu działki lub inwestycji deweloperskiej w trakcie budowy. Minusem oferty banki City Handlowy jest również brak rat malejących.
Zobacz, jak zwiększyć swoją zdolność kredytową.
Kredyt hipoteczny w PKO BP
Najlepsze kredyty hipoteczne 2020 to te z niskim wkładem własnym. Taki zaciągnąć można w banku PKO PB. Oferuje on klientom kredyty hipoteczne ze zmiennym oprocentowaniem, a także zobowiązania oparte o stałą stopę procentową przez 5 lat z możliwością przedłożenia. Do plusów tego kredytów hipotecznych zaciąganych w tym banku zalicza się też długi okres spłaty – do 35 lat, elastyczna oferta dopasowana do klienta i szeroki zakres celów finansowanych kredytem hipotecznym.
Warto również sprawdzić, czy oprocentowanie kredytu zmieni się w 2020 roku.
Kredyt hipoteczny w Banku Millennium
Niskim wkładem własnym charakteryzuje się też kredyt hipoteczny w Banku Millennium. Aby go otrzymać, należy posiadać 10% wartości nieruchomości. Prowizja przy kredycie wynosi 0%, a marżę bank może obniżyć, jeśli kredytobiorca zdecyduje się skorzystać z dodatkowych produktów. Do zestawienia najlepszych kredytów hipotecznych 2020 można je też wpisać ze względu na długi czas spłaty, który wynosi aż 35 lat. Jako wady kredytu na mieszkanie w Banku Millennium trzeba jednak wskazać wysoki koszt ubezpieczenia pomostowego oraz ubezpieczenia niskiego wkładu – wynosi ono 3,5% kwoty, która przewyższa 80% wartości nieruchomości.
Sprawdź, co jest lepsze mniejszy czy większy wkład własny?
Kredyt hipoteczny w Banku Pekao SA
Bank Pekao SA daje możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego przy wkładzie własnym na poziomie 10% wartości nieruchomości. Dodatkowo oferuje też uproszczoną procedurę oceny wartości nieruchomości do 300 tys. złotych oraz możliwość zaciągnięcia zobowiązania osobom zarabiającym w obcych walutach tj. EUR, USD, GBP, SEK, NOK. W Banku Pekao SA bez problemu uzyska się kredyt na zakup mieszkania, a także budowę domu, a na decyzje nie trzeba długo czekać. Problem będzie jednak z uzyskaniem finansowania na zakup działki budowlanej.
Najlepsze kredyty hipoteczne 2020
Banki w 2020 roku proponują kredytobiorcą wiele ciekawych rozwiązań i atrakcyjne finansowo oferty kredytów hipotecznych. Rozwiązania dla siebie znajdą zarówno osoby poszukujące produktów premium, jak i dysponujące niskim wkładem własny. Najlepsze kredyty hipoteczne 2020 to jednak nie tylko atrakcyjność finansowa. Ważne są również: szybkie rozpatrzenie wniosku, sprawna obsługa bankowości internetowej i opieka nad klientem.