Inwestujemy w nieruchomości – czy jest to opłacalne

Inwestowanie w nieruchomości staje się coraz popularniejsze. W co można inwestować? Oczywiście w mieszania i domy dla siebie, ale nie tylko. Istnieje bardzo wiele różnych możliwości, oto niektóre z nich.

Mała inwestycja spory zysk

Nie zawsze możemy sobie pozwolić na ogromny kredyt hipoteczny żeby kupić mieszkanie jako inwestycję. Ale to nie oznacza, że musimy rezygnować w inwestowanie w nieruchomości. Możemy zdecydować się na zakup garażu bądź miejsca postojowego. Wiele osób zapewne się uśmiechnie, ale takie działanie nie jest pozbawione logiki. Po pierwsze potrzebujemy znacznie mniejszego kredytu, nasza historia kredytowa będzie miała pozytywne wpisy. Wreszcie musimy sobie uzmysłowić, że miejsca do parkowania czy garaż w dużym mieście to bardzo „gorący towar”. Z najmu takiego miejsca możemy mieć całkiem przyzwoity dochód.

Inny ciekawy pomysł na inwestycję w nieruchomości, to zakup lokalu użytkowego. W tym przypadku warto wziąć pod uwagę wielkość lokalu wielkość miasta i lokalizację. Najbardziej dochodowe będą lokale użytkowe położone w centrum wielkich miast. Jednak musimy się liczyć, że ich zakup będzie bardzo kosztowną inwestycją.

Z myślą o naszych dzieciach i wnukach…

Warto też inwestować w grunty na dalekich obrzeżach dużych miast. Cena takiej ziemi zazwyczaj jest bardzo niska. Ale musimy też wziąć pod uwagę, że miasta szybko się rozrastają Więc z biegiem lat cena naszej ziemi może bardzo wzrosnąć. Oczywiście może to nastąpić za wiele lat… W takim przypadku zakupione przez nas grunty odziedziczą nasi potomkowie.

Możemy też zainwestować w kupno mieszkania na wynajem. W tym przypadku najlepszym wyborem będzie nieruchomość o stosunkowo niewielkim metrażu w dużym mieście. Potencjalnymi najemcami mogą być na przykład studenci. Większe mieszkanie będzie nam znacznie trudnej wynająć.